Vishay/Vitramon VJ0603D131MXAAR
VJ0603D131MXAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D131MXAAR
Brief Description
CAP CER 130PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D131MXAAR.pdf
Availability of VJ0603D131MXAAR
QUANTITY
VJ0603D131MXAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D131MXAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D131MXAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D131MXAAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D131MXAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D131MXAAR Details Description
Related parts for VJ0603D131MXAAR
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 7.5A 30.5 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
77138-1-MINITEK TERMINAL datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
CABLE CONN 4POLE datasheet.pdf
SLD 3.50/06/90G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf