Vishay/Vitramon VJ0603D150FXBAP
VJ0603D150FXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D150FXBAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D150FXBAP.pdf
Availability of VJ0603D150FXBAP
QUANTITY
VJ0603D150FXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D150FXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D150FXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D150FXBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D150FXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D150FXBAP Details Description
Related parts for VJ0603D150FXBAP
IC DAS 12BIT 8CH 24-SOIC datasheet.pdf
IC RELAY DRIVER 8CHAN 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SW PADDLE SPDT 3A SILVER QC 125V datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 8WSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
BS II SNGL RA datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 6DIP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 60W datasheet.pdf