Vishay/Vitramon VJ0603D150FXBAP
VJ0603D150FXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D150FXBAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D150FXBAP.pdf
Availability of VJ0603D150FXBAP
QUANTITY
VJ0603D150FXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D150FXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D150FXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D150FXBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D150FXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D150FXBAP Details Description
Related parts for VJ0603D150FXBAP
VARISTOR 35V 3KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES 121 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ/PROG 16QSOP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 5MFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 9, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC16B/AE16M/AKC16B datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,ORN,ENHCD,C5 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf