Vishay/Vitramon VJ0603D150FXPAC
VJ0603D150FXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D150FXPAC
Brief Description
CAP CER 15PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D150FXPAC.pdf
Availability of VJ0603D150FXPAC
QUANTITY
VJ0603D150FXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D150FXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D150FXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D150FXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D150FXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D150FXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D150FXPAC
CAP FILM 9100PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR 4.63V 10MSOP datasheet.pdf
IC 18BIT BUSINT D LATCH 56TSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8TDFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD 375LM WHITE datasheet.pdf
LED HB XLAMP CXA2540 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf