Vishay/Vitramon VJ0603D150FXPAJ
VJ0603D150FXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D150FXPAJ
Brief Description
CAP CER 15PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D150FXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D150FXPAJ
QUANTITY
VJ0603D150FXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D150FXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D150FXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D150FXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D150FXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D150FXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D150FXPAJ
IC OPAMP GP 630KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU ARM7 1MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
OPTO SENSOR SLOT TYPE 3.6MM datasheet.pdf
DIODE MODULE 300V 30A ISOTOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
070 MLC II PLUG ASSY 14P GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
SWITCH BCD ROTARY SMD RT ANGLE datasheet.pdf
HARDWARE datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf