Vishay/Vitramon VJ0603D150GXCAC
VJ0603D150GXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D150GXCAC
Brief Description
CAP CER 15PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D150GXCAC.pdf
Availability of VJ0603D150GXCAC
QUANTITY
VJ0603D150GXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D150GXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D150GXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D150GXCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D150GXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D150GXCAC Details Description
Related parts for VJ0603D150GXCAC
Connector Receptacle 62 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -46DB datasheet.pdf
OSC VCXO 20.48MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 40VOUT 75W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM datasheet.pdf
350 TB PLG PLUG 90 datasheet.pdf
CRIMP CONTACT datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.2W US6 datasheet.pdf