Vishay/Vitramon VJ0603D150KLAAJ
VJ0603D150KLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D150KLAAJ
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D150KLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D150KLAAJ
QUANTITY
VJ0603D150KLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D150KLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D150KLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D150KLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D150KLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D150KLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D150KLAAJ
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8DIP datasheet.pdf
BERGSTIK II DR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
TAPE POLY RUBBER ADH 1/4" YEL datasheet.pdf
IC SCHOTTKY BARRIER DIODE 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.05A 113 MOHM SMD datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 10ppm 8pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf