Vishay/Vitramon VJ0603D150KXAAP
VJ0603D150KXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D150KXAAP
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D150KXAAP.pdf
Availability of VJ0603D150KXAAP
QUANTITY
VJ0603D150KXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D150KXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D150KXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D150KXAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D150KXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D150KXAAP Details Description
Related parts for VJ0603D150KXAAP
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC TRI 440MA PWR DIST SW 16-SOIC datasheet.pdf