Vishay/Vitramon VJ0603D150MLXAC
VJ0603D150MLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D150MLXAC
Brief Description
CAP CER 15PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D150MLXAC.pdf
Availability of VJ0603D150MLXAC
QUANTITY
VJ0603D150MLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D150MLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D150MLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D150MLXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D150MLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D150MLXAC Details Description
Related parts for VJ0603D150MLXAC
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28QFN datasheet.pdf
RES 12 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
ELECTRODE UNDERWATER SGL 80M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X5R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
DIODE STD REC 100V 150A DO-8 datasheet.pdf