Vishay/Vitramon VJ0603D150MXBAC
VJ0603D150MXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D150MXBAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D150MXBAC.pdf
Availability of VJ0603D150MXBAC
QUANTITY
VJ0603D150MXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D150MXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D150MXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D150MXBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D150MXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D150MXBAC Details Description
Related parts for VJ0603D150MXBAC
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 30A 2.3 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB24 M25 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
FAN 24VDC 80X25MM 3WR datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 330MA 850 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 160VDC datasheet.pdf