Vishay/Vitramon VJ0603D151GXAAT
VJ0603D151GXAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D151GXAAT
Brief Description
CAP CER 150PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D151GXAAT.pdf
Availability of VJ0603D151GXAAT
QUANTITY
VJ0603D151GXAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D151GXAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D151GXAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D151GXAAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D151GXAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D151GXAAT Details Description
Related parts for VJ0603D151GXAAT
TOOL CRIMPER HDTV RG6/1694A 75O datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 40POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 32BIT 96LFBGA datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 28-TSSOP datasheet.pdf
APD WIRE SEALS 6MM datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf