Vishay/Vitramon VJ0603D151GXXAT
VJ0603D151GXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D151GXXAT
Brief Description
CAP CER 150PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D151GXXAT.pdf
Availability of VJ0603D151GXXAT
QUANTITY
VJ0603D151GXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D151GXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D151GXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D151GXXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D151GXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D151GXXAT Details Description
Related parts for VJ0603D151GXXAT
TVS DIODE 64.1VWM 103VC SMB datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 550MHZ 165FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 145MA 3.1 OHM TH datasheet.pdf
IC SRAM 256K 32KX8 5.0V 28-TSOP datasheet.pdf
IMPACT BP 5X10 85OHM OPEN SN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf