Vishay/Vitramon VJ0603D151JXBAT
VJ0603D151JXBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D151JXBAT
Brief Description
CAP CER 150PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D151JXBAT.pdf
Availability of VJ0603D151JXBAT
QUANTITY
VJ0603D151JXBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D151JXBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D151JXBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D151JXBAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D151JXBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D151JXBAT Details Description
Related parts for VJ0603D151JXBAT
IC REG BUCK 12V 5A TO220-7 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .7W MONO 8MSOP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT R-R 5V QUAD 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
TERMINATOR SOLDER PAK WIRE datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RELAY SSR DC OUT 10A 90-140VAC datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 10% 1507 datasheet.pdf
CONN IDC 25POS 2.54MM 22AWG TIN datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
LED MOD 3000LM WHITE 2700K FLAT datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf