Vishay/Vitramon VJ0603D151KXXAR
VJ0603D151KXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D151KXXAR
Brief Description
CAP CER 150PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D151KXXAR.pdf
Availability of VJ0603D151KXXAR
QUANTITY
VJ0603D151KXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D151KXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D151KXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D151KXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D151KXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D151KXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D151KXXAR
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10MSOP datasheet.pdf
LED OSTAR HEX 4CHIP WM WHT 4000K datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
PLUG 10POS 80DEG BLK/WH 4.0-5.2 datasheet.pdf
HOLD DOWN SPRING (23650-03) datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4P3T 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 1W datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT SKT datasheet.pdf