Vishay/Vitramon VJ0603D151MLAAJ
VJ0603D151MLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D151MLAAJ
Brief Description
CAP CER 150PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D151MLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D151MLAAJ
QUANTITY
VJ0603D151MLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D151MLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D151MLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D151MLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D151MLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D151MLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D151MLAAJ
TVS DIODE 94VWM 152VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONNECTOR HEADER 48POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .050 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 115MA 4.1 OHM SMD datasheet.pdf
IC HALFBAND FILTER 100-MQFP datasheet.pdf
RES 3.90K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR LOGIC OUT SLOTTED datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf