Vishay/Vitramon VJ0603D180FLBAC
VJ0603D180FLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180FLBAC
Brief Description
CAP CER 18PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180FLBAC.pdf
Availability of VJ0603D180FLBAC
QUANTITY
VJ0603D180FLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180FLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180FLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180FLBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180FLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180FLBAC Details Description
Related parts for VJ0603D180FLBAC
RES SMD 20K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 8UH 6.5A 18.4 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PIN HEADER 5POS STR U-MNL datasheet.pdf
TXRX ATM/SONET/OC-3 ST 1X9 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN SMD BKWY HDR TIN 22POS datasheet.pdf