Vishay/Vitramon VJ0603D180FLXAJ
VJ0603D180FLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180FLXAJ
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180FLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D180FLXAJ
QUANTITY
VJ0603D180FLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180FLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180FLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180FLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180FLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180FLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D180FLXAJ
IC DVR DARLING HI CUR/V 16-SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 500MW TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A 4DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf