Vishay/Vitramon VJ0603D180GXCAJ
VJ0603D180GXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180GXCAJ
Brief Description
CAP CER 18PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180GXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D180GXCAJ
QUANTITY
VJ0603D180GXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180GXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180GXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180GXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180GXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180GXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D180GXCAJ
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
FUSE CLASS L 601A 600VAC/DC datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP (L-395-34) datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf