Vishay/Vitramon VJ0603D180GXXAC
VJ0603D180GXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180GXXAC
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180GXXAC.pdf
Availability of VJ0603D180GXXAC
QUANTITY
VJ0603D180GXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180GXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180GXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180GXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180GXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180GXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D180GXXAC
DIODE GEN PURP 1KV 1A SMA datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 2.5MHZ RRO 8TDFN datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 02-3 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
SWITCH SELECT SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf