Vishay/Vitramon VJ0603D180JLPAP
VJ0603D180JLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180JLPAP
Brief Description
CAP CER 18PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180JLPAP.pdf
Availability of VJ0603D180JLPAP
QUANTITY
VJ0603D180JLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180JLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180JLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180JLPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180JLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180JLPAP Details Description
Related parts for VJ0603D180JLPAP
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 6POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PAC-CMLX-RV24-V3 CBL ASSY datasheet.pdf
RES 739.757 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 99W datasheet.pdf
38MM S/S FLEX ARM KIT CLAMP FIX datasheet.pdf