Vishay/Vitramon VJ0603D180JLXAP
VJ0603D180JLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180JLXAP
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180JLXAP.pdf
Availability of VJ0603D180JLXAP
QUANTITY
VJ0603D180JLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180JLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180JLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180JLXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180JLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180JLXAP Details Description
Related parts for VJ0603D180JLXAP
FIXED IND 4.7UH 17A 4.6 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 1A TO220-5 datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT 5V MINI datasheet.pdf
CONN FML 40POS 4ROWS GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 510 OHM 6SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
GK SNCU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
1500UF 63V 25X40MM 85C 15000H datasheet.pdf