Vishay/Vitramon VJ0603D180MXCAJ
VJ0603D180MXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180MXCAJ
Brief Description
CAP CER 18PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180MXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D180MXCAJ
QUANTITY
VJ0603D180MXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180MXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180MXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180MXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180MXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180MXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D180MXCAJ
SENS FIBER CHEM-RESIST 6MM DIAM datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
HDD ENCLOSURE 2.5 USB 2.0 BK datasheet.pdf
RES 1.50 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 10A SOLDER datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 16pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 60V 400MA 6DIP datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf