Vishay/Vitramon VJ0603D180MXPAC
VJ0603D180MXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180MXPAC
Brief Description
CAP CER 18PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180MXPAC.pdf
Availability of VJ0603D180MXPAC
QUANTITY
VJ0603D180MXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180MXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180MXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180MXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180MXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180MXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D180MXPAC
JUMPER-H9991TR/1852GR/H9991TR 5" datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 30POS STR datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.18K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 13000UF 20% 16V FLATPCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 30A DO-4 datasheet.pdf