Vishay/Vitramon VJ0603D181GLXAR
VJ0603D181GLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D181GLXAR
Brief Description
CAP CER 180PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D181GLXAR.pdf
Availability of VJ0603D181GLXAR
QUANTITY
VJ0603D181GLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D181GLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D181GLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D181GLXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D181GLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D181GLXAR Details Description
Related parts for VJ0603D181GLXAR
CONN RCPT 5CONT DIN R/A PCB SHLD datasheet.pdf
CONN STACKER 22POS 2MM SMD datasheet.pdf
DIN RAIL ADAPTER datasheet.pdf
SWITCH ROLLER LEVER ASSMBLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf