Vishay/Vitramon VJ0603D181JLAAT
VJ0603D181JLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D181JLAAT
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D181JLAAT.pdf
Availability of VJ0603D181JLAAT
QUANTITY
VJ0603D181JLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D181JLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D181JLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D181JLAAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D181JLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D181JLAAT Details Description
Related parts for VJ0603D181JLAAT
RES SMD 162K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 2GHZ 10DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 6.98KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf
CONN Y-ADAPTER 5P-5P/5P F-F/F datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0402 X7R 220pF 50V datasheet.pdf