Vishay/Vitramon VJ0603D181JXXAT
VJ0603D181JXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D181JXXAT
Brief Description
CAP CER 180PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D181JXXAT.pdf
Availability of VJ0603D181JXXAT
QUANTITY
VJ0603D181JXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D181JXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D181JXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D181JXXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D181JXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D181JXXAT Details Description
Related parts for VJ0603D181JXXAT
IC REG BOOST ADJ 1.5A 10MSOP datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
ENCODER OPT ROTARY 64PPR W/SW datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf