Vishay/Vitramon VJ0603D181MXXAT
VJ0603D181MXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D181MXXAT
Brief Description
CAP CER 180PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D181MXXAT.pdf
Availability of VJ0603D181MXXAT
QUANTITY
VJ0603D181MXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D181MXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D181MXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D181MXXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D181MXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D181MXXAT Details Description
Related parts for VJ0603D181MXXAT
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 10K 3-WIRE 8-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS CPC 30AWG 6" datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 1MM 6POS datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1.1M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN SET SCREW 1POS datasheet.pdf
CONN PROTECTIVE CAP M8 datasheet.pdf
CH20M22 F GGY datasheet.pdf
CONN HOUSING 34POS 3.18MM datasheet.pdf