Vishay/Vitramon VJ0603D1R0BLCAC
VJ0603D1R0BLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R0BLCAC
Brief Description
CAP CER 1PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R0BLCAC.pdf
Availability of VJ0603D1R0BLCAC
QUANTITY
VJ0603D1R0BLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R0BLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R0BLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R0BLCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R0BLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R0BLCAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R0BLCAC
CONN HEADER 8POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH TURQ SPDT ROLLER GOLD PCB datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB SRAM 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT SKT datasheet.pdf