Vishay/Vitramon VJ0603D1R0BLPAC
VJ0603D1R0BLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R0BLPAC
Brief Description
CAP CER 1PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R0BLPAC.pdf
Availability of VJ0603D1R0BLPAC
QUANTITY
VJ0603D1R0BLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R0BLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R0BLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R0BLPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R0BLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R0BLPAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R0BLPAC
IC CTRLR ETHRNT LAN 196LBGA datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 320MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH HEAD ASSY FOR 151ML2 datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
RES 499 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.25K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
ANTENNA 2DBI ISM datasheet.pdf
CAP FILM 60UF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf