Vishay/Vitramon VJ0603D1R0BXAAC
VJ0603D1R0BXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R0BXAAC
Brief Description
CAP CER 1PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R0BXAAC.pdf
Availability of VJ0603D1R0BXAAC
QUANTITY
VJ0603D1R0BXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R0BXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R0BXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R0BXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R0BXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R0BXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R0BXAAC
CONN HEADER 18POS VERT TIN 4.2MM datasheet.pdf
SFC 0/30 WHT 150/BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICES 500-600MCM datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 20A 3.9 MOHM SMD datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 28 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
RES 301 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 825 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZA32 M25 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN MOD JACK R/A 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONN FFC TOP 11POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf