Vishay/Vitramon VJ0603D1R0BXPAP
VJ0603D1R0BXPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R0BXPAP
Brief Description
CAP CER 1PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R0BXPAP.pdf
Availability of VJ0603D1R0BXPAP
QUANTITY
VJ0603D1R0BXPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R0BXPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R0BXPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R0BXPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R0BXPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R0BXPAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R0BXPAP
RES SMD 19.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC TEMPERATURE SENSOR DO34 datasheet.pdf
10P MTA156 QUAD ASSY,NO/TBS LF datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 800 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 47 NF 1% 100VDC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf