Vishay/Vitramon VJ0603D1R0CXCAJ
VJ0603D1R0CXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R0CXCAJ
Brief Description
CAP CER 1PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R0CXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R0CXCAJ
QUANTITY
VJ0603D1R0CXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R0CXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R0CXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R0CXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R0CXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R0CXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R0CXCAJ
RES SMD 69.8OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 880NH 5.5A 22 MOHM SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1A SOT223 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.35A 6DSBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
HEADER TERM BLOCK 5 POS 5.08MM datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV 2CH CAN 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
HDM SAPR100F174O G datasheet.pdf
CAP FILM 40UF 5% 500VDC RADIAL datasheet.pdf