Vishay/Vitramon VJ0603D1R0DLPAC
VJ0603D1R0DLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R0DLPAC
Brief Description
CAP CER 1PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R0DLPAC.pdf
Availability of VJ0603D1R0DLPAC
QUANTITY
VJ0603D1R0DLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R0DLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R0DLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R0DLPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R0DLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R0DLPAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R0DLPAC
DIODE ZENER 3.3V 1W DO41 datasheet.pdf
IC ADC DUAL 10BIT 65MSPS 64QFN datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT VOUT TSOT23-8 datasheet.pdf
IC POT 256TAPS 5BYTES 8-TDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 78POS datasheet.pdf
RES 1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO220AB datasheet.pdf