Vishay/Vitramon VJ0603D1R0DXXAP
VJ0603D1R0DXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R0DXXAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R0DXXAP.pdf
Availability of VJ0603D1R0DXXAP
QUANTITY
VJ0603D1R0DXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R0DXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R0DXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R0DXXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R0DXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R0DXXAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R0DXXAP
CONN RING 14-18AWG #10 TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS AWG28 R/ANGLE datasheet.pdf
CONN HEADR 78POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK ALUM ANOD datasheet.pdf
CABLE 5COND 6AWG SLATE 100' datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 334MA 1.35 OHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
60A POWER LATCHING RELAY datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf