Vishay/Vitramon VJ0603D1R1DXXAJ
VJ0603D1R1DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R1DXXAJ
Brief Description
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R1DXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R1DXXAJ
QUANTITY
VJ0603D1R1DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R1DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R1DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R1DXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R1DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R1DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R1DXXAJ
IC OPAMP ISOLATION 20KHZ 16CDIP datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16TSSOP datasheet.pdf
IC REGISTERED TXRX 8BIT 28SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 80POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
BLZP 5.08/09/180F SN OR BX datasheet.pdf
T5009 2NC+1NO BBM, 3 X M20/NPT datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
150UF 25V 6,5X18MM 85C 2500H datasheet.pdf
CAP 27 UF 20% 63 V datasheet.pdf