Vishay/Vitramon VJ0603D1R2CLCAJ
VJ0603D1R2CLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R2CLCAJ
Brief Description
CAP CER 1.2PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R2CLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R2CLCAJ
QUANTITY
VJ0603D1R2CLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R2CLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R2CLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R2CLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R2CLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R2CLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R2CLCAJ
RES SMD 590K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 6P-4POS ENCLOSED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC FPGA 195 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
LED COOL WHITE 1206 SMD datasheet.pdf
THERMASHIELD WRAP 1.75" SLV 100' datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf