Vishay/Vitramon VJ0603D1R3BXPAJ
VJ0603D1R3BXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R3BXPAJ
Brief Description
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R3BXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R3BXPAJ
QUANTITY
VJ0603D1R3BXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R3BXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R3BXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R3BXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R3BXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R3BXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R3BXPAJ
VARISTOR 54.5V 220A 1210 datasheet.pdf
FERRITE 4A 600 OHM 2220 SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 38POS R/A .025 SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION DPST 0.6A datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 32VWM 50VC SOT23 datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 1 44P 100MM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf