Vishay/Vitramon VJ0603D1R3DLAAC
VJ0603D1R3DLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R3DLAAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R3DLAAC.pdf
Availability of VJ0603D1R3DLAAC
QUANTITY
VJ0603D1R3DLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R3DLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R3DLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R3DLAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R3DLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R3DLAAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R3DLAAC
RESONATOR CER 3.60MHZ SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 25A ISOPLUS247 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 2% 1/20W 0502 datasheet.pdf
HEADER BP GUIDE & POLAR MODULE datasheet.pdf
TM40-89 ACTUATOR SPRING datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf