Vishay/Vitramon VJ0603D1R4CLCAP
VJ0603D1R4CLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R4CLCAP
Brief Description
CAP CER 1.4PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R4CLCAP.pdf
Availability of VJ0603D1R4CLCAP
QUANTITY
VJ0603D1R4CLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R4CLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R4CLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R4CLCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R4CLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R4CLCAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R4CLCAP
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 2500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 15 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 28 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
BUZ 10.16/03/180F AG BK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 85A 8DFN datasheet.pdf