Vishay/Vitramon VJ0603D1R5BXAAC
VJ0603D1R5BXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R5BXAAC
Brief Description
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R5BXAAC.pdf
Availability of VJ0603D1R5BXAAC
QUANTITY
VJ0603D1R5BXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R5BXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R5BXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R5BXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R5BXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R5BXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R5BXAAC
IC OPAMP GP 14MHZ 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 52.3KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 820PF 630V NP0 1825 datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN FC ATTENUATOR 20DB datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
64POS F SOCKET IDC NO STR.REL datasheet.pdf
PWRBLADE VERT HDR datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 250VDC datasheet.pdf