Vishay/Vitramon VJ0603D1R5BXBAP
VJ0603D1R5BXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R5BXBAP
Brief Description
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R5BXBAP.pdf
Availability of VJ0603D1R5BXBAP
QUANTITY
VJ0603D1R5BXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R5BXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R5BXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R5BXBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R5BXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R5BXBAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R5BXBAP
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE GLAND M25 PLASTIC IP68 datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN HSNG 5POS FEMALE 2.54MM datasheet.pdf