Vishay/Vitramon VJ0603D1R6CLBAC
VJ0603D1R6CLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R6CLBAC
Brief Description
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R6CLBAC.pdf
Availability of VJ0603D1R6CLBAC
QUANTITY
VJ0603D1R6CLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R6CLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R6CLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R6CLBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R6CLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R6CLBAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R6CLBAC
SUPERVISOR 5V WATCHDOG 8SOIC datasheet.pdf
SSD 4GB SCSI datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 1.4A 60 MOHM SMD datasheet.pdf