Vishay/Vitramon VJ0603D1R6CLPAP
VJ0603D1R6CLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R6CLPAP
Brief Description
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R6CLPAP.pdf
Availability of VJ0603D1R6CLPAP
QUANTITY
VJ0603D1R6CLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R6CLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R6CLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R6CLPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R6CLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R6CLPAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R6CLPAP
CONV DC/DC 12VIN 40A ADJOUT 200W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A SOD123FL datasheet.pdf
IC I-CODE SLI FCP2 datasheet.pdf
MICRO-D RCPT 25POS PIN 18" WIRE datasheet.pdf
CAP CER 2500PF 20KV R85 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 5K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf