Vishay/Vitramon VJ0603D1R6CXAAP
VJ0603D1R6CXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R6CXAAP
Brief Description
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R6CXAAP.pdf
Availability of VJ0603D1R6CXAAP
QUANTITY
VJ0603D1R6CXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R6CXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R6CXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R6CXAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R6CXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R6CXAAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R6CXAAP
SOCKET 4POLE R10 SERIES datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
DIE SET (SET OF 2) datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf