Vishay/Vitramon VJ0603D1R6CXCAP
VJ0603D1R6CXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R6CXCAP
Brief Description
CAP CER 1.6PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R6CXCAP.pdf
Availability of VJ0603D1R6CXCAP
QUANTITY
VJ0603D1R6CXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R6CXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R6CXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R6CXCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R6CXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R6CXCAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R6CXCAP
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CABLE ASSY EYEMAX 4X 1M W/LATCH datasheet.pdf
CONN TAB HSG 6POS .250 BLACK datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RACK - TRIM KIT datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 2M datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% 2824 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 250V 200MA SOD123 datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Bottom Entry datasheet.pdf