Vishay/Vitramon VJ0603D1R6CXXAJ
VJ0603D1R6CXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R6CXXAJ
Brief Description
CAP CER 1.6PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R6CXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R6CXXAJ
QUANTITY
VJ0603D1R6CXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R6CXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R6CXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R6CXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R6CXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R6CXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R6CXXAJ
SIDACTOR 4CH 100/230V 400A MS013 datasheet.pdf
HOLDER BATTERY 6CELL AA ALUM datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 48V datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2CH 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 44POS .156 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 8M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
120UF 50V 10X16 125C RAD datasheet.pdf