Vishay/Vitramon VJ0603D1R6DLAAC
VJ0603D1R6DLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R6DLAAC
Brief Description
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R6DLAAC.pdf
Availability of VJ0603D1R6DLAAC
QUANTITY
VJ0603D1R6DLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R6DLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R6DLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R6DLAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R6DLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R6DLAAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R6DLAAC
INTERRUPTER SWITCH OPT 8MM datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MUX ANA DUAL 16/8CH 28TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
WIRE GUIDE - EXIT SIDE datasheet.pdf
SR BTS PC 3 ASY CP datasheet.pdf
433MHZ ISM RF ANTENNA SMD datasheet.pdf