Vishay/Vitramon VJ0603D1R6DLBAP
VJ0603D1R6DLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R6DLBAP
Brief Description
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R6DLBAP.pdf
Availability of VJ0603D1R6DLBAP
QUANTITY
VJ0603D1R6DLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R6DLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R6DLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R6DLBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R6DLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R6DLBAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R6DLBAP
IC SUPERVISOR 1.95V LOW SOT-23B datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE 12A 600V HS FERRULE datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A SMB datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM LC REC datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf