Vishay/Vitramon VJ0603D1R7BLCAC
VJ0603D1R7BLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R7BLCAC
Brief Description
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R7BLCAC.pdf
Availability of VJ0603D1R7BLCAC
QUANTITY
VJ0603D1R7BLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R7BLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R7BLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R7BLCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R7BLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R7BLCAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R7BLCAC
ASSEMBLY 6 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 1A SOT-223 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 100NS 88SCSP datasheet.pdf
FUSE AUTO 125A 32VAC/VDC datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 9.6A 13 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS JAM NUT PIN datasheet.pdf