Vishay/Vitramon VJ0603D1R7CXBAJ
VJ0603D1R7CXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R7CXBAJ
Brief Description
CAP CER 1.7PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R7CXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R7CXBAJ
QUANTITY
VJ0603D1R7CXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R7CXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R7CXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R7CXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R7CXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R7CXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R7CXBAJ
IC PHOTOTRANS IR 880NM TO-18 datasheet.pdf
IC COMP 1.6V SNGL P-P 8MSOP datasheet.pdf
MINITEK UNSHR VERT-CAL HEADR TMT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 6A datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 47 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf